Iващенко Вiталiй Вадимович народився 12 грудня 1937 року у м. Смiлi Черкаської областi. Пiсля закiнчення школи вступив до Київського полiтехнiчного iнституту, закiнчив його з відзнакою у 1960 роцi, потiм аспiрантуру. Кандидат технiчних наук, доцент кафедри Механiки пластичностi матерiалiв та ресурсозберiгаючих процесiв  Механiко-машинобудiвного iнституту Нацiонального технiчного унiверситету України "Київський полiтехнiчний iнститут". Має бiльше 100 наукових робіт (кілька з них надруковано за кордоном), 25 винаходів i патентів.


          У 1959 роцi створив студентський комедiйний Естрадний театр аматорiв "ЕТА" , який активно працює вже 58-й рік. Автор i режисер-постановник усiх його вистав. ЕТА - лауреат усiх всесоюзних і багатьох інших фестивалів народної творчостi.  Театр виступав у десятках мiст країни, мав чотири закордоннi гастрольнi поїздки. У 1987 роцi ЕТА став першим i єдиним студентським театром України, якому було надано статус державного театра-студiї. За плiдну роботу в театрi В. Iващенку було присвоєне почесне звання Заслуженого працiвника культури України.

         Вiталiй Iващенко багато рокiв спiвпрацював iз Нацiональним телебаченням. Ним були створенi оригiнальнi цикловi передачi "Iнформацiя i науково-технiчний прогрес", "Наука i життя", "Телетехнотека" i "Запитуйте - вiдповiдаємо". Остання була трансформована у формат щоденної передачi "Закон є закон" на Першому Нацiональному i на каналi "ТЕТ". Автор двох документальних телефільмів: «Ніч народження Конституції» і «Гордість України».

       Одружений. Мав чотирьох доньок. Старша - Ольга - разом з чоловiком Славою загинули в автокатастрофi. Має чотирьох онукiв.

          З 1992 року видав 18 поетичних збiрок: 9 українською, 6 росiйською і 3 двомовні. Сьогодні можна ознайомитись і скачати безкоштовно 15 книжечок на сайті viiv.co.ua, слухати пісні, написані на його поезії, переглянути багато відеозаписів поетичних вечорів, телепередач і вистав театру "ЕТА". Там же можна замовити у автора книжечки з автографом за найнижчою в світі ціною (поезія дарується, платите тільки за папір і друк).
   
На поезії Віталія Іващенка написано біля сорока пісень різними композиторами. Одна з них "Києве мій!" (композитор і виконавець Олег Слєпцов) нагороджена дипломом переможця на Міжнародному фестивалі сучасної пісні "Шлягер року" за 2005 рік.


Про автора
Об авторе
(читать на русском)
Copyright 2017 © O.Слиньков All Rights Reserved.